Obaveštenje!
Zbog velikog broja porudžbina za 8. mart, nismo u mogućnosti da blagovremeno ažuriramo sajt, pa se može desiti da trenutno na stanju nemamo identičan cvet, boju cveta ili posudu. Isti ćemo zameniti odgovarajućim, a da pritom ne narušimo izgled aranžmana.
Hvala na razumevanju.
10.11.2010.
1 minut čitanja
Tokom 16. veka mlade koje su živele u gradovima počinju da nose venčiće od svilenih traka upletenih sa žitom.
Simbolika kruga, kao znaka večne ljubavi, imala je veliki uticaj u tom periodu.
Ova moda je postala popularna i početkom 20. veka, a zadržala se do danas kao čest nostalgičan detalj sa istom simbolikom. Početak 17. veka je bilo vreme socijalnog uspona i izuzetne ekstravagancije među evropskim kraljevskim porodicama.
Mlade su bile bogato odevene i okićene zlatom, srebrom i dragim kamenjem, kitnjaste i jarkih boja, što se odražavalo i na cveće i stil buketa. Zelenilo je često bilo prekriveno zlatom ili srebrom.
Međutim, na kraju 17. veka venčanje je pretvoreno u jednostavnu ceremoniju u kući. Ekstravagancija je bila potpuno ukinuta.
Buketi za telo
Oko 1756. godine počinje ideja venčanja u belom, sa svim danas poznatim pratećim detaljima i ukrasima.
Pored bele, bile su popularne i plava, ljubičasta i žuta. Velove su zamenile kapice – boneti i šeširi oivičeni čipkom i ukrašeni cvećem.
Tokom ranog 19. veka, perioda velikog romantizma, venčanja u belom su se sasvim ustalila. Omiljeno cveće su bili cvetovi pomorandže i ruže.
Prateći trendove viktorijanskih dama koje su nosile korsaže i na svakodnevnim haljinama, „buketi za telo" ili „buketi za rame" bili su modni detalji i na venčanicama tadašnjih mlada, napravljeni uglavnom samo od pomorandžinih cvetova ili od ruža.
Autokomanda
Vojvode Stepe 2a
065 24 91 675
Bulevar Oslobođenja
Bulevar Oslobođenja 71d
065 34 91 675
Pijaca Skadarlija
Džordža Vašingtona bb
065 24 91 677